RS & GIS دانشگاه شهید بهشتی تهران
وبلاگ دانشجویان رشته سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی (RS & GIS ) دانشگاه شهید بهشتی 
قالب وبلاگ

مختاری ظرفیت پذیرش دانشجو در هریک از این رشته‌ها را 30 نفر بیان کرد و افزود: پذیرش دانشجو در پردیس بین المللی ارس این دانشگاه از طریق بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی و مصاحبه علمی صورت می گیرد.

وی دارا بودن مدرک کارشناسی مرتبط با رشته انتخابی از دانشگاههای معتبر داخلی و خارجی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نداشتن منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ مقررات سازمان نظام وظیفه و ارائه نمره قابل قبول از آزمونهای معتبر زبان را از دیگر شرایط پذیرش دانشجو در این پردیس بیان کرد.

داود مختاری گفت: در مورد داوطلبان شاهد و ایثارگر بر اساس آئین نامه های موجود وزارتی در خصوص پذیرش دانشجو عمل خواهد شد.

رئیس پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز محتوای آموزشی برنامه های پردیس بین المللی ارس مطابق با محتوای برنامه و نظام آموزشی دانشگاه تبریز بیان کرد و افزود: تعداد واحد مورد نیاز برای فراغت از تحصیل و اخذ مدرک طبق ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواهد بود و گذراندن دروس جبرانی مورد نیاز براساس تشخیص پردیس بین المللی ارس برای دانشجویان الزامی است.

به گفته وی طول مدت تحصیل در دورۀ مذکور حداقل دو سال تحصیلی ( چهار نیمسال ) و حداکثر سه سال تحصیلی ( شش نیمسال ) است.

مختاری با بیان اینکه علاقمندان برای ثبت نام در پردیس بین المللی ارس باید با مراجعه به وب سایت پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز به نشانی (http://arasp.tabrizu.ac.ir ) مشخصات درخواستی را در فرم الکترونیکی تکمیل کنند، گفت: متقاضیان باید کلیه مدارک درخواستی به همراه تصویر فرم ثبت نام الکترونیکی را تا 20 شهریورماه سالجاری از طریق پست پیشتاز به آدرس تبریز- بلوار 29 بهمن - دانشگاه تبریز- ساختمان اداری- طبقه دوم - دفتر پردیس بین المللی ارس ارسال کنند.

وی همچنین از موافقت شورای گسترش آموزش عالی برای پذیرش دانشجو در چهار رشته در مقطع دکتری در رشته های عمران ( خاک و پی)، عمران (سازه های هیدرولیکی)، زمین شناسی اقتصادی و فوتونیک خبر داد و افزود: فراخوان پذیرش دانشجو در این رشته برای نیمسال اول تحصیلی 91-90 بزودی منتشر خواهد شد.

یادآور می شود: داوطلبان در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفنهای 5 6363 0492302 تماس حاصل کنند.

بر اساس این گزارش، دانشگاه تبریز در راستای پاسخ به تقاضای روزافزون داوطلبان تحصیلات عالی در داخل و خارج از کشور و با توجه به برنامه‌های راهبردی بلندمدت علمی، آموزشی و پژوهشی خود، در سال 1388 پردیس بین المللی ارس را در منطقه آزاد تجاری - صنعتی ارس (جلفا) راه‌ا‌‌ندازی کرده است و هم اکنون این پردیس 507 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته مشغول به تحصیل هستند.

 

تاریخ انتشار، تهران: ۱۵:۰۱  ,  ۱۳۹۰/۰۶/۰۷

 

 

[ پنجشنبه ۱۰ شهریور۱۳۹۰ ] [ ] [ فریبا کربلایی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

مرکز سنجش از دور و سامانه های اطلاعات جغرافيايي (GIS) دانشگاه شهيد بهشتي در سال 1378 با پذیرش پنج دانشجوي كارشناسي ارشد در رشته سنجش از دور و سيستم های اطلاعات جغرافيايي با گرايش آب و خاك، فعاليت خود را بطور رسمي آغاز نموده و در سال 1382 از نظر فضا و امکانات آموزشی احیا و نوسازی گردید. هم اكنون سایت کامپیوتر اين مرکز جزء سايتهاي برتر در ميان دانشگاههاي دارنده اين رشته مي‌باشد. اين مرکز در حال حاضر داراي 4 عضو هيأت علمي تمام وقت، 25 دانشجوی شاغل به تحصیل و 68 فارغ التحصيل مي باشد كه اولين دانشجویان آن در تابستان 1382 موفق به اخذ مدرك كارشناسي ارشد گرديدند.

اين مرکز در حال حاضر با اهداف آموزشي و پژوهشي به فعاليت خود ادامه مي‌دهد و همچنين به جهت بسط علمي، مرکز و مديريت آن تلاش فراواني را جهت تأسيس دوره دكتري آغاز نموده است كه انشاءاللّـه در سال هاي آتي با همت مسئولين دانشگاه و مرکز راه‌اندازي خواهد شد. همچنين در زمينه هاي پژوهشي، با انجام تحقيقات و پژوهش هاي متعدد در شاخه هاي نو با مراکز و سازمان های مختلف در سطح کشور، موفق به ارائه گزارش هاي جامعي در زمينه هاي مختلف با گرايش هاي شهري، ناحيه اي و محيطي گرديده است.
امکانات وب